Emocionuese, kur Presidenti historik dr. Rugova kishte përgëzuar këta fëmijë për suksesin në Francë! - Bota Sot
Emocionuese, kur Presidenti historik dr. Rugova kishte përgëzuar këta fëmijë për suksesin në Francë!

Futboll

Emocionuese, kur Presidenti historik dr. Rugova kishte përgëzuar këta fëmijë për suksesin në Francë!

Nga: Kemajl Goca Më: 24 maj 2020 Në ora: 16:50
Emocionuese, kur Presidenti historik dr. Rugova kishte përgëzuar këta fëmijë për suksesin në Francë!

Një fotografi sa një mijë fjalë e vitit 1995! Këta fëmijë që shihen në foto, në vitin 1995 ishin futbollist të Kosovës së Prishtinës, të cilët morën pjesë në turneun ndërkombëtar në Narbonne të Francës.

President i klubit ka qenë Agim Ademi, ndërsa sot është president i Federatës së Futbollist të Kosovës.

Pas kthimit nga Franca, Presidenti historik i Kosovës, Ibrahim dr. Rugova, kishte pritur e përgëzuar këta fëmijë për suksesin!

Ekipi u kthye si kampion i turneut. U prit nga Presidenti, Ibrahim Rugova dhe përgjegjësi për sport i asaj kohe Ramë Buja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat