Het-trik i Wernerit, Leipzig i shkakton debakël Mainzit

Futboll

Het-trik i Wernerit, Leipzig i shkakton debakël Mainzit

Nga: Kemajl Goca Më: 24 maj 2020 Në ora: 17:21
Het-trik i Wernerit, Leipzig i shkakton debakël Mainzit

Futbollisti Timo Werner është trim i ndeshjes! Ai shënoi het-trik për fitoren bindëse në udhëtim të Leipzigut me rezultat 5:0 ndaj Manzit, në takimin e javës së 27-të të Bundesliga I. 

Golat i realizuan Werner (11, 48' e 75'), Poulsen (23') e Sabitzer (36').

Mainzi pësoi debakël dhe është në zonën për largim nga liga.

Bayerni kryeson tabelën me 61 pikë, i ndjekur nga Dortmundi me 57, Leipzig 54 etj. Mainzi renditet i 15-ti me 27 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat