“Shita medaljen e Kupës së Botës, për të blerë drogë”, rrëfimi tronditës i ish-futbollistit brazilian

Futboll

“Shita medaljen e Kupës së Botës, për të blerë drogë”, rrëfimi tronditës i ish-futbollistit brazilian

Më: 24 maj 2020 Në ora: 18:24
Flavio Donizete

Ish-mbrojtësi i Sao Paulos, Flavio Donizete, nëpërmjet një rrëfimi tronditës ka zbuluar që varësia e tij ndaj drogës e shtyu drejt shitjes së medaljes së tij për ta financuar vesin e tij.

Ai shkëlqeu me ekipin e të rinjve, teksa në edicionin e dytë me skuadrën braziliane arriti të shkruante historinë.

Ish-mbrojtësi luajti pak në vitin 2005 kur Sao Paolo fitoi kampionatin brazilian dhe Copa Libertadores para se të triumfonte ndaj Liverpoolit në Kupën e Botës për Klube. Sidoqoftë, medalen e e fituar ai e sakrifikoi për të blerë drogë.

“E shita për të blerë drogë. E shita për 3500 dollarë tha Donizete për Globoesporte.

“Kur e shita, erdhën paratë dhe unë i shfrytëzoja thuajse të gjitha për kokainë. Porosia e parë ishte 500 dollarë për kokainë. E përdora për dy ditë. Sa më shumë para që kisha, aq më shumë drogë dëshiroja”, shtoi Donizete.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat