Asnjë rast me koronavirus tek FC Drita - Bota Sot
Asnjë rast me koronavirus tek FC Drita

Futboll

Asnjë rast me koronavirus tek FC Drita

Më: 24 maj 2020 Në ora: 23:04
Foto ilustrim

FC Drita ka njoftuar që të gjithë futbollistët e testuar për koronavirus kanë rezultuar negativ. 

Dje futbollistët e kësaj skuadre u testuan të gjithë kurse rezultatet u publikuan sonte në mbrëmje.

Komunikata e plotë e FC Dritës

“IKSHKP na njofton me rezultatet e testeve të djeshme.

Stafi dhe lojtarët e klubit tonë janë testuar të shtunën në mengjes, ndërsa sonte kemi pranuar rezultatin kga IKSHKP dhe te gjithë kanë rezultuar negativ në testimin për COVID-19

Lajmi i mirë është se te gjithë lojtarët dhe stafi janë me shëndet të përsosur, dhe nga nesër seancat grupore të stërvitjes do të vazhdojnë siç është planifikuar.

FC DRITA”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat