Juventusi s’i kërkon më shumë se 18 milionë euro për Higuainin - Bota Sot
Juventusi s’i kërkon më shumë se 18 milionë euro për Higuainin

Futboll

Juventusi s’i kërkon më shumë se 18 milionë euro për Higuainin

Më: 25 maj 2020 Në ora: 09:18
Gonzalo Higuain

Juventusi ia ka vendosur një çmim prej 18 milionë euro Gonzalo Higuainit, i cili po kërkohet nga River Plate dhe klube të ndryshme në Angli.

Higuain dhe River Plate kanë folur zëshëm për admirimin që e kanë për njëri-tjetrin gjatë karantinës së shkaktuar nga koronavirusi, por klubi argjentinas do të përballet me konkurrencë nga Newcastle United dhe Wolves.

Sipas mediave italiane, Juventusi është i gatshëm ta shesë sulmuesin këtë verë, por jo për më pak se 18 milionë euro.

Bardhezinjtë i paguan 90 milionë euro për ta blerë argjentinasit nga Napoli në vitin 2016, dhe ai ua ka shpaguar atyre me 63 gola në 139 ndeshje, tetë prej të cilave i shënoi gjatë këtij sezoni.

Ai mund të largohet nga Juve pa asnjë qindarkë në qershor të vitit 2021, sepse atëherë do t’i mbarojë kontrata. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat