Valverde, rifillimi i La Liga-s dhe kujtimi i tmerrshëm në Camp Nou - Bota Sot
Valverde, rifillimi i La Liga-s dhe kujtimi i tmerrshëm në Camp Nou

Futboll

Valverde, rifillimi i La Liga-s dhe kujtimi i tmerrshëm në Camp Nou

Më: 27 maj 2020 Në ora: 21:35
Ernesto Valverde

Ish-trajneri i Barcelona-s, Ernesto Valverde, ka folur për Radio Marca në lidhje me rifillimin e kampionatit spanjoll.

“Ndeshjet pa tifozë? Një gjë është të luash një ose dy ndeshje pa tifozë, një tjetër është të luash njëqind. Mendoj se do të jetë e vështirë për të gjithë në fillim”.

“Për shembull, mbaj mend sfidën mes Barcelona-s dhe Las Palma-s që luajtëm me dyer të mbyllura në Camp Nou: ishte e tmerrshme, nuk ishim të përgatitur, por ndoshta futbollistët janë më të përgatitur sot”, ka thënë Valverde.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat