Liverpool heq dorë nga transferimi i Werner - Bota Sot
Liverpool heq dorë nga transferimi i Werner

Futboll

Liverpool heq dorë nga transferimi i Werner

Më: 28 maj 2020 Në ora: 09:10
Timo Werner

Liverpool raportohet se po tërhiqet nga gara për nënshkrimin e sulmuesit të RB Leipzig, Timo Werner, i cili gjithashtu ka qenë i lidhur me Interin dhe Juventusin.

Fituesit e Ligës së Kampionëve kanë qenë favoritë të padiskutueshëm për nënshkrimin e tij, por The Mirror pretendon se Liverpool po refizon të shkojë për një transferim që kalon shumën e 35 milionë euro.

Ekziston një klauzolë në kontratën e Werner me skuadrën e Bundesligës, vlera e cilës është 60 milionë euro, të cilën Liverpool dëshiron ta negicionojë me patjetër.

‘Dorëzimi’ i Liverpool është një mundësi e mirë për Interin dhe Barcelonën që të bëjnë një hap para për nënshkrimin e 24 vjeçarit gjerman.

Werner ka shënuar 30 gola në 39 ndeshje konkurruese për RB Leipzig këtë sezon, duke shtuar edhe 12 asistime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat