Milot Rashica te Napoli i Amir Rrahmanit? - Bota Sot
Milot Rashica te Napoli i Amir Rrahmanit?

Futboll

Milot Rashica te Napoli i Amir Rrahmanit?

Më: 28 maj 2020 Në ora: 18:56
Milot Rashica

Milot Rashica mund të përfundojë në Serie A.

Gennaro Gattuso është hedhur në sulm për të kërkuar një zëvendësues për Jose Maria Callejon dhe shqiptari i Werder Bremen, Milot Rashica, është gjithashtu në listë, sipas mediave italiane.

Everton Soares i Gremios është futbollisti i parë që mund të zëvendësojë Calejonin, i dyti Rashica.

Kalimi në Serie A mund të jetë hap shumë i rëndësishëm për futbollistin shqiptar, i cili te Napoli do të gjejë shokun e Kombëtares, Amir Rrahmani, që në janar zyrtarisht nënshkroi me ekipin e Gattusos, por qëndroi në formë huazimi te Hellas Verona deri në fund të sezonit.

Rashicën e duan edhe shumë klube në Angli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat