Costa rrezikon shumë - Bota Sot
Costa rrezikon shumë

Futboll

Costa rrezikon shumë

Më: 29 maj 2020 Në ora: 15:53
Costa rrezikon shumë

Diego Costa rrezikon shumë.

Sulmuesi i Atletico Madrid u akuzua një vit më parë se nuk kishte paguar rreth 1 milion euro taksa. Prokuroria spanjolle ka lëshuar një akuzë ditën e sotme për 31-vjeçarin.

AS raporton se akuza e ngritur parashikon 6 muaj burg për lojtarin dhe një gjobë prej 500 mijë eurosh. Seanca gjyqësore është caktuar për të enjten e ardhshme. Një tjetër problem për bomberin e njohur.

Ky sezon është karakterizuar nga dëmtime të shumta dhe Diego Costa numëron vetëm 13 ndeshje të zhvilluara me “Colchoneros”, gjatë të cilave ka shënuar dy gola dhe ka dhuruar po kaq asiste.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat