Klopp e do qendërmbrojtësin e Napolit - Bota Sot
Klopp e do qendërmbrojtësin e Napolit

Futboll

Klopp e do qendërmbrojtësin e Napolit

Më: 29 maj 2020 Në ora: 16:43
Klopp e do qendërmbrojtësin e Napolit

Trajneri gjerman ka biseduar me drejtuesit e Liverpoolit rreth transferimit eventual të mbrojtësit të Napolit

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është i interesuar për ta transferuar qendërmbrojtësin e Napolit, Kalidou Koulibaly.

Lajmin e ka bërë të ditur mediumi francez “Le10Sport”.

Trajneri i suksesshëm madje ka biseduar me drejtuesit e klubit anglez rreth mundësisë së këtij transferimi.

Senegalezi po shfaq formë të jashtëzakonshme dhe ai do ta përbënte një dyshe të pakalueshme në mbrojtje me Virgil van Dijkun.

Interesim për 28 vjeçarin ka shfaqur edhe klubi tjetër anglez, Manchester United.

Napoli e vlerëson Koulibalyn afro 80 milionë euro.

Atë në Napoli do ta zëvendësojë futbollisti kosovar, Amir Rrahmani..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat