Bisedimet për rinovim janë bllokuar - Bota Sot
Bisedimet për rinovim janë bllokuar

Futboll

Bisedimet për rinovim janë bllokuar

Më: 29 maj 2020 Në ora: 16:46
Bisedimet për rinovim janë bllokuar

Bisedimet për rinovimin e Roman Burkit janë bllokuar dhe drejtuesit e Borussia Dortmund janë jo pak të shqetësuar.

Siç raporton “Kicker”, portieri zviceran deri përpara ndërprerjes së kampionatit para pandemisë ishte një hap larg firmës në kontratën e re por gjithçka u la në heshtje dhe tani ka ndërhyrë Chelsea.

Këta të fundit insistojnë për gardianin 29-vjeçar me një ofertë rreth 20 milionë euro duke përfituar nga fakti që në verë do të ketë vetëm një vit kontratë dhe klubi gjerman do të jetë i detyruar ta shesë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat