Lewandowski synon ‘të thyej mallkmin’ ndaj Fortuna Dusseldorf - Bota Sot
Lewandowski synon ‘të thyej mallkmin’ ndaj Fortuna Dusseldorf

Futboll

Lewandowski synon ‘të thyej mallkmin’ ndaj Fortuna Dusseldorf

Më: 29 maj 2020 Në ora: 17:16
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski do të ketë një ndeshje speciale kundër Fortuna Dusseldorf.

Ylli polak ka terrorizuar mbrojtjet e Bundesliga ndër vite, por akoma nuk ka gjetur rrugën për të thyer mbrojtjen e Dusseldorf.

Para ndeshjes së vikendit, trajneri i Bayern, Hansi Flick, ka nxitur Lewan që të thyej mallkimin dhe të tund rrjetën e Fortuna, pas disa viteve së provuari.

“Robert e di mirë për statistikën që ai nuk ka shënuar kurrë kundër Fortuna”, ka thënë Flick.

“Ai gjithmonë dëshiron të shënojë gol. Së pari, është e rëndësishme që të krijojmë shanse. Pastaj, nëse ne fitojmë dhe ai shënon, do të ishte më mirë”, ka shtuar trajneri.

Lewandowski ka shkuar pesë ndeshje kundër Fortuna Dusseldorf pa gjetur rrugën e golit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat