Atalanta – Sassuolo jep rinisjen e sezonit në Serie A – ka dy arsye të veçanta për këtë - Bota Sot
Atalanta – Sassuolo jep rinisjen e sezonit në Serie A – ka dy arsye të veçanta për këtë

Futboll

Atalanta – Sassuolo jep rinisjen e sezonit në Serie A – ka dy arsye të veçanta për këtë

Më: 29 maj 2020 Në ora: 17:57
Ilustrim

Atalanta dhe Sassuolo mund të jenë dy skaudrat që do t’i japin ristartin kampionatit italian.

Skuadra e Bergamos, qytetit më të goditur në Itali nga pandemia, pritet të jep startin për rritjen e shpresave të italianëve, se gjithçka mund të kthehet në normalitet.

Atalanta pritet të luajë si nikoqire e Sassuolo më 19 qershor, raporton ‘Sky Sport Italia’.

Plani është që sezoni të rinis më 20 qershor, por me gjasë ndeshja e parë do të luhet 24 orë më herët.

Sipas raportimeve në mediet italiane, kjo ndeshje do t’i jap ristartin sezonit për dy arsye.

E para është pikërisht ajo që ka të bëjë me Bergamon  dhe goditjen nga pandemia, kurse e dyta ka të bëjë me mysafirët, të cilët ishin të fundit që luajtën një ndeshje në Serie A, atë kundër Brescia.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat