Befason trajneri i Premier Ligës: Testova pozitiv me coronavirus - Bota Sot
Befason trajneri i Premier Ligës: Testova pozitiv me coronavirus

Futboll

Befason trajneri i Premier Ligës: Testova pozitiv me coronavirus

Më: 29 maj 2020 Në ora: 18:32
Brendan Rodgers

Në një intervistë të dhënë për mediat angleze, trajneri i Leicester Cityt, Brendan Rodgers ka pranuar se ishte infektuar me coronavirus.

Rodgers u shpreh se ai u testua pozitiv sapo u vendos për suspendimin e Premier Ligës angleze në fillim të muajit mars.

“Po, ne kishim simptoma, unë dhe bashkëshortja ime. Bëmë testin për Covid 19 dhe të dy dolëm pozitiv” – u shpreh ai për BBC Sport.

“Por e kemi kaluar, të dy kemi bërë testet përsëri dhe jemi negativ”.

Kujtojmë që dje u mor vendimi që Premier Liga angleze të rikthehet me datën 17 qershor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat