Mancini: Kombëtarja e Italisë luan në Bergamo dhe Milano, për nderë të viktimave - Bota Sot
Mancini: Kombëtarja e Italisë luan në Bergamo dhe Milano, për nderë të viktimave

Futboll

Mancini: Kombëtarja e Italisë luan në Bergamo dhe Milano, për nderë të viktimave

Më: 29 maj 2020 Në ora: 23:24
Foto ilustrim

Kryeqyteti i Italisë nuk do të jetë vendi që do t’i organizojë ndeshjet e përfaqësueses axurre, pas pandemisë Covid-19.

Kështu, trajneri i kombëtares së Italisë, Roberto Mancini ka thënë se skuadra e tij do t’i luajë ndeshjet në Milano dhe Bergamo .

“Skuadra kombëtare do t’i luaj ndeshjet në Bergamo dhe Milan”, ka thënë Mancini për ‘Sky Italy’.

“Kjo do të bëhet në shenjë nderimi për viktimat e pandemisë”, ka shtuar Mancini.

Lombardia ishte zona më e prekur në Itali nga pandemia Covid-19, pasi Bergamo e Milano regjistruan numër të lartë viktimash.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat