Maqedonia e Veriut “provokon” Kosovën para ndeshjes - Bota Sot
Maqedonia e Veriut “provokon” Kosovën para ndeshjes

Futboll

Maqedonia e Veriut “provokon” Kosovën para ndeshjes

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 13:37
Valon Hamdiu

Maqedonia e Veriut “provokon” Kosovë para ndeshjes historike mes dy ekipeve. Skuadrat duhet të kishin luajtur në gjysmëfinalen e National League në 26 mars, por ky takim u pezullua për t’u luajtur disa muaj më vonë.

Kombëtarja maqedonase po tenton të “rrëmbejë” një prej talenteve shqiptar që është pjesë e Kosovës U-21, shkruan gazetari Reshat Ibrahimi. 

Mbrojtësi I talentuar, Valon Hamdiu kërkohet me ngulm nga Maqedonia e sipas “Sport Media”, drejtuesit e Federatës kanë nisur nga puna për të bindur futbollistin e ri që luan te Winterthur në Zvicër.

21-vjeçari më prindër nga Kumanova luan si qendërmbrojtës, ndërsa posedon edhe një pasaport maqedonase dhe kjo e bën më të lehtë që të luajë për Maqedoninë e Veriut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat