Pesë futbollistë të Barcelonës ishin të infektuar me koronavirus - Bota Sot
Pesë futbollistë të Barcelonës ishin të infektuar me koronavirus

Futboll

Pesë futbollistë të Barcelonës ishin të infektuar me koronavirus

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 13:43
Barcelona

Pesë futbollistë të Barcelonës kanë qenë të infektuar me koronavirus, dhe e kanë kaluar atë.

Kështu raporton RAC1, ku sipas tyre edhe dy pjesëtarë të stafit teknik kane qenë të infektuar.

Të gjitha rastet janë shfaqur gjatë analizave të para, të kryera nga të gjitha skuadrat spanjolle.

Klubi blaugran gjatë asaj kohe ka komunikuar se kishte ndjekur të gjitha protokollet e përcaktuara nga autoritetet dhe nuk kishte njoftuar për ndonjë rast me koronavirus.

Skuadra e Barcelonës gjatë ditës së djeshme është kthyer e plot në stërvitje.

Blaugranët ndeshjen e parë do të luajnë më 13 qershor, ndaj Mallorcës me fillim nga ora 22:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat