Një futbollist shqiptar me Covid-19 - Bota Sot
Një futbollist shqiptar me Covid-19

Futboll

Një futbollist shqiptar me Covid-19

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 13:57
Një futbollist shqiptar me Covid-19

Një futbollist shqiptar me Covid-19.

Vetëm një ditë para se të rinisë kampionati shqiptar i futbollit, kategoria Superiore është tronditur nga lajmi se një futbollist ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Mësohet se futbollisti është pjesë e skuadrës së Bylisit, por nuk i bëhet publik emri. Skuadra është zhvendosur e gjitha në Fier, atje ku janë kryer edhe tamponët dhe sot priten përgjigjet për lojtarët e tjerë dhe stafin e skuadrës.

Sipas Federatës Shqiptare të Futbollit, ndeshja e nesërme mes Bylisit dhe Tiranës, e parashikuar të nisë në orën 17:00, nuk rrezikohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat