Kessie drejt largimit nga Milani, por Gattuso... - Bota Sot
Kessie drejt largimit nga Milani, por Gattuso...

Futboll

Kessie drejt largimit nga Milani, por Gattuso...

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 14:00
Gatusso

Franck Kessie dhe Rino Gattuso mund të bashkohen sërish, kësaj radhe te Napoli.

Mesfushori nga Bregu i Fildishtë ishte një nga të besuarit e trajnerit në radhët e Milanit dhe tani Gattuso e dëshiron sërish në skuadrën e tij dhe një operacion i tillë nuk është i parealizueshëm.

Te Milani po bëhen ndryshime në skuadër, duke u dhënë prioritet lojtarëve të rinj me paga më të ulëta dhe Kessie, që merr 2.2 mln euro, është në listën e atyre që mund të largohen.

Me një ofertë deri në 20-24 mln euro Napoli dhe Gattuso mund të marrin lojtarin e dëshiruar këtë verë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat