Ndarja nga jeta, babai i ish-futbollistit shqiptar bën rrëfimin e dhimbshëm - Bota Sot
Ndarja nga jeta, babai i ish-futbollistit shqiptar bën rrëfimin e dhimbshëm

Futboll

Ndarja nga jeta, babai i ish-futbollistit shqiptar bën rrëfimin e dhimbshëm

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 15:08
Ndarja nga jeta, babi i ish-futbollistit shqiptar bën rrëfimin e dhimbshëm

Një lajm i rëndë tronditi ditë e premte në mbrëmje mbarë opinionin sportiv dhe jo vetëm. Ish-futbollisti i akademisë së Skënderbeut, Dorian Tahirllari, ndërroi jetë rreth orës 22:00 në spitalin e Korçës, pasi humbi betejën 2-vjeçare me sëmundjen e rëndë të tumorit malinj, pas plot 4 operacioneve.

Në lidhje me këtë ngjarje të dhimbshme, ka folur edhe babai i Dorianit, Florenti, i cili në një lidhje me emisionin “Shqipëria Live”, ka deklaruar se i biri asnjëherë nuk ka folur për vdekjen dhe nuk kishte frikë nga ajo.

“Doriani ishte një djalë i fortë. Asnjëherë nuk tha, ‘o ba të lutem më shpëto’, jo. Nuk tha kam frikë nga vdekja. I kam bërë një vizitë në Turqi. As mamasë nuk është se i ka lënë ndonjë shenjë.

Kërkoi kur ishte në spital, ishte lufta e fundit, ishin minutat e fundit. Ai e kishte kuptuar shumë mirë. Më lutej që ta sillja në shtëpi. Më tha më ka marrë malli për gjyshen, gjyshin, për shokët. Ende nuk e besoj që ai ka vdekur”, u shpreh Florent Tahirllai, babi i ish-futbollistit 18-vjeçar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat