Ish-futbollisti ndërron jetë në moshën 46-vjeçare - Bota Sot
Ish-futbollisti ndërron jetë në moshën 46-vjeçare

Futboll

Ish-futbollisti ndërron jetë në moshën 46-vjeçare

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 15:46
Ish-futbollisti ndërron jetë në moshën 46-vjeçare

Ish-futbollisti polak, Piotr Rotsky, ka ndërruar jetë në moshën 46-vjeçare.

Rotsky ka pasur probleme të theksuara me shëndetin kohëve të fundit, derisa ai ishte shtrirë edhe në spital.

Raportohet se ai ka ndërruar jetë si rezultat i një aneurizmi.

Ai ka luajtur te Legia Warsaw, Gornik Zabrze, Odra, Ruch dhe te Podbeskidzie.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat