Filipçe: Duhet të testohen të gjithë në klubet e futbollit - Bota Sot
Filipçe: Duhet të testohen të gjithë në klubet e futbollit

Futboll

Filipçe: Duhet të testohen të gjithë në klubet e futbollit

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 16:30
Filipçe : Duhet të testohen të gjithë në klubet e futbollit

Filipçe : Duhet të testohen të gjithë në klubet e futbollit.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në pres konkferencën e fundit u prononcuan në lidhje me të të prekurit me “Covid 19” te Shkëndija dhe Renova, dhe vazhdimin e kampionatit në përgjithësi.

“Në FFM kishte takim me anëtarët e Komisionit për sëmundje ngjitëse, është biseduar para fillimit të sezonit që të testohen të gjithë që ishin pjesë e klubit, dhe që atëherë Instituti për Shëndet publik ka dhënë përkrahje që të ndihmojë në testimet.

Mund të them se nuk do të asgjë që mund të rrezikojë shëndetin,” ka thënë mes tjerash ministry Filipçe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat