Dy protagonistë që kontribuan në kohëra të vështira - Bota Sot
Dy protagonistë që kontribuan në kohëra të vështira

Futboll

Dy protagonistë që kontribuan në kohëra të vështira

Nga: K. G. Më: 2 qershor 2020 Në ora: 17:12
Agim Ademi e Bashkim Hasani

Kush më shumë e kush me pak kanë dhënë kontribut në mbajtjen gjallë të futbollit dhe sportit të Republikës së Kosovës në periudhat më të vështira, në kohën e okupimit. 

Në vitin 1999 pas luftës u zhvillua ndeshja e yjeve Kosovë - Shqipëri në stadiumin e qytetit të Prishtinës.

Organizator nga Kosova ishte Agim Ademi (me ekipin e tij organizativ) dhe Mirjan Hakani sportist i njohur nga Shqipëria.

Aktualisht presidenti i FFK-së Agim Ademi dhe Bashkim Hasani ishin bashkë në këtë organizim, në foton që kishte bërë gazetari i mirënjohur Gani Kosumi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat