Skuadra e njohur shqiptare komplet në karantinë dyjavor - Bota Sot
Skuadra e njohur shqiptare komplet në karantinë dyjavor

Futboll

Skuadra e njohur shqiptare komplet në karantinë dyjavor

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 18:12
Skuadra e njohur shqiptare komplet në karantinë dyjavor

Skuadra e Renovës nga Xhepçishti i Tetovës ka njoftuar se të gjithë anëtarët e stafit teknik, administrata dhe njerëzit tjerë që ishin në kontakt me të infektuarit do të shkojnë në karantinë 14 ditor, shkruan gazetari Reshat Ibrahimi.

Nga Inspektorati sanitar shëndetësor kanë marrë vendimin për izolim 14 ditorë për të gjithë të punësuarit në KF Renova.

Pak ditë më parë Renova u përballë me një ngjarje të padëshëruar, ku disa anëtar të ekipit dolën pozitiv me Covid-19.

Emrat e të infektuarëve nuk janë bërë të njohur, por klubi ka paralajmëruar se së shpejti do ti bëj publike për opioninin..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat