Ronaldo dhe Messi kanë realizuar 110 het-trike së bashku, por portugezi ka dy më shumë - Bota Sot
Ronaldo dhe Messi kanë realizuar 110 het-trike së bashku, por portugezi ka dy më shumë

Futboll

Ronaldo dhe Messi kanë realizuar 110 het-trike së bashku, por portugezi ka dy më shumë

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 10:30
Ronaldo dhe Messi

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi njihen për ‘luftërat’ e tyre tash e një dekadë, por ndoshta ata duhet të njihen si aleanca e trefishtë.

Dy ikonat e futbollit modern kanë shënuar 110 het-trike për klubin dhe vendin në karrierat e tyre të lavdishme.

Shumë prej tyre, ata i kanë shënuar falë aftësive speciale që i posedojnë.

Nga 110 het-trike. ylli portugez i ka shënuar 56 kurse ai argjentinas 54.

Një tjetër betejë e ndezur mes dyshes që kanë dominuar lojën e futbollit më shumë se një dekadë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat