Valencia kërkon hetim - Bota Sot
Valencia kërkon hetim

Futboll

Valencia kërkon hetim

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 16:07
Valencia kërkon hetim

Pasi u shprehën të befasuar nga deklaratat e Gian Piero Gasperinit, se kishte pasur simptoma të koronavirusit para dhe gjatë ndeshjes së kthimit me Valencian në Ligën e Kampionëve, klubi spanjoll ka kërkuar një hapjen e një hetimi për trajnerin e Atalantës.

Ky i fundit bëri një rrëfim të sinqertë për mediat, por nuk e mendoi forcën e atyre deklaratave, pasi klubi spanjoll e akuzon se u soll në mënyrë të papërgjegjshme dhe rrezikoi të infektojë e kërcënojë jetën e personave të tjerë.

“Nëse Gasperini kishte simptoma të koronavirusit, atëherë të gjithë futbollistët dhe stafi i Atalantës duhej të futeshin në karantinë e të mos luanin, por u sollën në mënyrë të papërgjegjshme”, u tha ndër të tjera nga klubi i Valencias.

Vlen të theksohet se takimi u luajt më 10 mars në “Mestalla” dhe u fitua 3-4 nga Atalanta, që siguroi në mënyrë historike kualifikimin për në çerekfinalet e Champions Leagues, ndërsa Valencia pas asaj sfide raportoi për 10 futbollistë dhe 15 pjesëtarë të stafit të klubit, të prekur nga koronavirusi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat