Bayern Munih ëndërron goditjen e madhe - Bota Sot
Bayern Munih ëndërron goditjen e madhe

Futboll

Bayern Munih ëndërron goditjen e madhe

Më: 10 qershor 2020 Në ora: 17:38
Bayern Munih ëndërron goditjen e madhe

Bayern Munih ëndërron goditjen e madhe që duhet Kai Havertz.

Sulmuesi i Bayer Leverkusen është një nga talentet më premtues. Gjithsesi, ëndrrat e bavarezëve mund të prishen nga një ish-yll i tyre: Stefan Effenberg.

Kampion Europë ne vitin 2001 me Bayern-in, Effenberg ka thënë për Sport1:

“Për zhvillimin e tij, unë do ta këshilloja që të qëndronte edhe për një sezon te Leverkusen, te Bayer do të kishte mbështetjen e duhur për të shpërthyer përfundimisht. Më pas duhet të ketë edhe vazhdimësi, gjë që nuk garantohet te skuadrat e mëdha”.

Në fund, Effenberg ka dhënë mendimin e tij edhe në lidhje me transferimin e Timo Werner te Chelsea:

“Blutë kanë fituar garën për ta marrë edhe falë aftësive të njerëzve të tyre të merkatos. E kanë bërë të ndihet 100% i dëshiruar, ndryshe nga sa ka bërë Bayern Munich”.

“Më pas është edhe një mundësi për Timo-n, të kthejë një ekip të madh si Chelsea-t mes më të mirëve në Premier League dhe Champions League”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat