Pastore e pranon - Bota Sot
Pastore e pranon

Futboll

Pastore e pranon

Më: 12 qershor 2020 Në ora: 14:19
Pastore e pranon

Sulmuesi i Romës Havier Pastore e pranon se nuk ka pasur mentalitetin të bëhej më i miri, por e pranon se u rrit shumë si lojtar tek PSG-ja.

Pastore u rikthye në Seria A në sezonin 2018-2019, por ka luajtur vetëm 30 ndeshje që kur iu bashkua verdhekuqve. Sulmuesi spikati tek Palermo ku në 82 ndeshje shënoi 16 gola dhe dha po 16 asiste ku më pas kaloi tek PSG.

Në një intervistë për “Tyc Sports” Pastore u shpreh: “Unë kurrë nuk e kisha mentalitetin të bëhesha numri 1.

Gjithmonë kam luajtur futboll siç kam luajtur kur isha fëmijë".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat