Pas paraqitjeve të mira, Hakimi përfundon në ‘radarin’ e skuadrave të mëdha

Futboll

Pas paraqitjeve të mira, Hakimi përfundon në ‘radarin’ e skuadrave të mëdha

Më: 15 qershor 2020 Në ora: 22:25
Achraf Hakimi

Achraf Hakimi aktivizohet te Dortmund, por kartonin e lojtarit e ka Real Madrid.

Mbrojtësi po bën mirë në Gjermani teksa paraqitjet pozitive nuk kanë munguar. Kjo ka bërë që shumë skuadrat të vihen pas marokenit, ku kërkojnë të nënshkruajnë me të.

Së fundi, sipas ”Onda Cero”, janë Bayern dhe Manchester City konkurentët më të ri që kanë shprehur dëshirën për t’a pasur në skuadër. Vendimtare në fund do jetë vetë dëshira e Hakimit, por së pari duhet gjetur akordi me Real Madridin.

”Los Blancos” kanë vendosur edhe shifrën që vlen lojtari, ku shkon në 60 milionë euro. Gjithsesi, një ulje eventuale mund të bëjë që të kemi ndonëj lëvizje. E ardhmja e Hakimi? Kushedi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat