Havertz më i miri, merr çmimin në Bundesliga! - Bota Sot
Havertz më i miri, merr çmimin në Bundesliga!

Futboll

Havertz më i miri, merr çmimin në Bundesliga!

Më: 16 qershor 2020 Në ora: 16:49
Kai Havertz

Ylli i Bayer Leverkusen, Kai Havertz, ka fituar çmimin si futbollisti i muajit maj. Gjermani ka bërë mjaft mirë me “Aspirinat” dhe ka arritur të fitojë vëmendjen e shumë klubeve.

Rikthimi i kampionatit e gjeti në formë shumë të mirë Havertzin. Ky i fundit pritet të largohet në verë drejt një skuadre tjetër.

Bayern Munchen, Real Madridi, Barcelona dhe Chelsea janë skuadrat e interesuara për shërbimet e të riut. Leverkusen ka një xhevahir në skuadër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat