Qeveria pranon hapjen e stadiumeve

Futboll

Qeveria pranon hapjen e stadiumeve

Më: 20 qershor 2020 Në ora: 13:16
Qeveria pranon hapjen e stadiumeve

Qeveria pranon hapjen e stadiumeve për dy ndeshjet e rëndësishme.

Qeveria franceze lejon zhvillimin e dy finaleve të Kupës së Francës dhe Kupës së Ligës me tifozë në stadiume.

Në këtë mënyrë, miratohet paraprakisht qëndrimi i 5 mijë tifozëve në stadiume duke respektuar distancën sociale. Kjo iniciativë pritet të zbatohet për ndeshjet PSG-Sent Etien (Kupa e Francës, 24 korrik) dhe PSG-Lion (Kupa e Ligës, 31 korrik).

Megjithatë, do të pritet ecuria e pandemisë së koronavirusit për të vendosur në 11 korrik përfundimisht nëse këto dy ndeshje do të zhvillohen me apo pa tifozë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat