Drejtori sportiv i Werderit e konfirmon lajmin e keq për Rashicën

Futboll

Drejtori sportiv i Werderit e konfirmon lajmin e keq për Rashicën

Më: 26 qershor 2020 Në ora: 17:27
Drejtori sportiv i Werderit e konfirmon lajmin e keq për Rashicën

Ylli i Kosovës i Werder Bremenit, Milot Rashica, do të largohet nga klubi gjerman gjatë kësaj vere. Drejtuesit e klubit gjerman janë të vetëdijshëm për këtë, e në ndërkohë po e kërkojnë një zgjidhje.

Drejtori sportiv i Werder Bremenit, Frank Baumann e ka pranuar se Milot Rashica mund të largohet gjatë kësaj vere.

Interesim serioz për yllin kosovar kanë shfaqur klubet si Milani, Leipzigu dhe Hertha Berlini.

Duke folur për ndeshjen e fundjavës ndaj Kolnit, e cila do të jetë vendimtare për fatin e Werderit, Baymann është ndalur të flasë edhe për 23 vjeçarin, i cili me gjasë po i kalon javët e fundit të eksperiencës në “Weserstadion”.

“Ai dëshiron ta japë një lamtumirë të duhur. Nuk është sekret që Miloti e ka zgjuar interesimin e klubeve të tjera. Mbi të gjitha, ka pasur spekulime të shumta në ditët e fundit. Nëse një klub ka interesim konkret për të, do të takohemi dhe do ta gjejmë një zgjidhje”, ka thënë Baumann për “Fussballtransfers”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat