Liverpool dhe Man City në garë për Koulibaly – ‘Reds’ janë favoritët - Bota Sot
Liverpool dhe Man City në garë për Koulibaly – ‘Reds’ janë favoritët

Futboll

Liverpool dhe Man City në garë për Koulibaly – ‘Reds’ janë favoritët

Më: 29 qershor 2020 Në ora: 15:24
Foto ilustrim

Vazhdon gara për Kalidou Koulibaly.

Para merkatos së verës, Koulibaly është një nga mbrojtësit që përmendet më së shumti, me skuadrat e Premierligës që duan shërbimet e tij.

Ylli i Napoli, i cili vlerësohet me më shumë se 100 milionë euro, po vëzhgohet nga Liverpool dhe Manchester City.

Sipas raportimeve të ‘Tuttomercatoweb’, Liverpool është në ‘pole-position’ për shërbimet e senegalezit, në garën me Man City.

Qendërmbrojtësi mund të përfundojë në ‘Anfield’, pasi Klopp synon gjithsesi një mbrojtës, kur kemi parasysh se Dejan Lovren do të largohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat