Vendoset përfundimisht e ardhmja e Zhegrovës - Bota Sot
Vendoset përfundimisht e ardhmja e Zhegrovës

Futboll

Vendoset përfundimisht e ardhmja e Zhegrovës

Më: 30 qershor 2020 Në ora: 20:29
Edon Zhegrova

Mediet zvicerane kanë bërë të ditur se Basel nuk ka ushtruar të drejtën e blerjes së Edon Zhegrova, me këtë të fundit që do të rikthehet te Genk në Belgjikë.

Basel ka pasur mundësinë e fundit për blerjen e përhershme të Zhegrovës në muajin mars, por kriza e shkaktuar nga COVID-19, kishte bërë që zviceranët të hezitonin për një gjë të tillë.

Zhegrova te Basel ishte huazuar në shkurt të vitit 2019, dhe tashmë me këtë skuadër ka fituar Kupën e Zvicrës.

Në sezonin aktual, Zhegrova ka bërë 18 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar edhe dy gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat