Vendoset e ardhmja e Mkhitaryanit

Futboll

Vendoset e ardhmja e Mkhitaryanit

Më: 1 korrik 2020 Në ora: 16:23
Henrikh Mkhitaryan

Klubi italian ka konfirmuar se është në bisedime me Arsenalin që ta mbajë mesfushorin armen

Henrikh Mkhitaryan mund ta vazhdojë eksperiencën romake edhe për një vit.

Mesfushori armen është i huazuar këtë sezon në klubin italian nga Arsenali.

Por, Roma është e interesuar ta mbajë futbollistin ofanziv edhe për një vit.

Klubi nga Serie A ka njoftuar se e ka arritur marrëveshjen preliminare për ish-futbollistin e Borussia Dortmundit dhe Manchester Unitedit.

Me këtë rast, lojtari do të qëndronte në kryeqytetin italian edhe në sezonin 2020/2021.

Mkhitaryan i ka zhvilluar 19 ndeshje këtë sezon deri tash me Romën, duke i realizuar 6 gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat