Manchester City - Liverpool, formacionet e mundshme - Bota Sot
Manchester City - Liverpool, formacionet e mundshme

Futboll

Manchester City - Liverpool, formacionet e mundshme

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 10:31
Foto

Liverpool ka siguruar titullin e kampionit në Premier Ligën angleze, shtatë javë pa përfunduar stinori.

Ndërsa sonte djelmoshat e Jurgen Klopp do të zhvillojnë ndeshjen kundër Manchester Cityt, me fillim nga ora 21:15.

Kur u hodh shorti fillimisht takimi i fazës së dytë City – Liverpool ishte programuar në kalendar për t’u luajtur në muajin mars, sidoqoftë gjithcka u shty për shkak të ndërprerjes së gjatë dhe periudhës së izolimit, për arsye të pandemisë së koronavirusit.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet e mundshme për këtë ndeshje:

Manchester City: Ederson; Walker, Otamendi, Laporte, Mendy; Rodri, Gundogan; Silva, de Buryne, Sterling; Jesus

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Wijnaldum; Salah, Firmino, Mane

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat