Mohamed Salah bën një tjetër gjest shembullor - Bota Sot
Mohamed Salah bën një tjetër gjest shembullor

Futboll

Mohamed Salah bën një tjetër gjest shembullor

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 15:12
Mohamed Salah

Ndoshta shumë herë keni pyetur dikë pse Mohamed Salah është një nga futbollistët më të dashur në botë, dhe jashtëzakonisht shumë i pëlqyer në vendin e tij.

Ylli i Liverpool vazhdon të dëshmojë se është një futbollist shembull me gjithë veprimet që bën.

Salah së fundi ka financuar një qendër të re mjekësore në fshatin egjiptian Nagrig, ku u lind dhe rrit ylli i futbollit botëror.

Raportohet se kjo qendër do t’u shërbejë 30 mijë banorëve lokal.

Nuk janë të pakta rastet kur Salah ndihmon financiarisht ose me donacione të ndryshme vendlindjen e tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat