Betis mendon për Marcelo Gallardon - Bota Sot
Betis mendon për Marcelo Gallardon

Futboll

Betis mendon për Marcelo Gallardon

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 16:33
Betis mendon për Marcelo Gallardon

Sezoni i Betis mund të quhet një dështim.

Drejtuesit pretendonin të luftonin për një vend në Europë por ekipi zhgënjeu teksa u ndërrua dhe trajneri ndonëse Alexis Trujillo u emërua vetëm për të mbyllur sezonin aktual.

Ideja më e re e klubit është një trajner fitues si Marcelo Gallardo i cili ka arritur 11 tituj që nga viti 2014 me River Plate.

Për argjentinasin është koha më e mire për të vijuar karrierën e tij në Europë por duhet arritur një konsensus me klubin pasi ka edhe një vit kontratë te Millionarios.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat