Lazio – Milan, formacionet e mundshme - Bota Sot
Lazio – Milan, formacionet e mundshme

Futboll

Lazio – Milan, formacionet e mundshme

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 18:05
Foto ilustrim

Lazio nuk ka sulmues të njohur në dispozicion për ndeshjen e tyre në Serie A kundër Milan.

Ciro Immobile dhe Felipe Caicedo janë të pezulluar, kështu që mesfushorët Luis Alberto dhe Joaquin Correa do të formojnë një front të parafabrikuar në mungesë të tyre

Milano, ndërkohë, janë pa të dëmtuarin Samu Castillejo, kështu që është një sulm midis Alexis Saelemaekers dhe Giacomo Bonaventura për ta zëvendësuar atë në sulmin trident.

Ibrahimovic është rikuperuar nga një dëmtim i këmbës, por Ante Rebic është i sigurt, por vazhdon të udhëheqë linjën, duke e mbajtur suedezin në stolin e zëvendësuesve.

Lazio (i mundshëm): Strakosha; Patric, Acerbi, Radu; Lazzari, Parolo, Cataldi, Milinkovic-Savic, Jony; Luis Alberto, Correa

Milani (i mundshëm): Donnarumma; Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Bonaventura, Paqueta, Calhanoglu; Rebic

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat