Ballkani si bombë atomike për Dukagjinin! Baftiu shënon het-trik - Bota Sot
Ballkani si bombë atomike për Dukagjinin! Baftiu shënon het-trik

Futboll

Ballkani si bombë atomike për Dukagjinin! Baftiu shënon het-trik

Nga: Kemajl Goca Më: 4 korrik 2020 Në ora: 18:53
Ballkani si bombë atomike për Dukagjinin! Baftiu shënon het-trik

Ballkani nga Theranda si bombë atomike ka qenë për Dukagjinin e Klinës, duke e shkatërruar me rezultat 5:1. 

Vendasit nuk kishin forcë të ndalnin sulmin si stuhi të djelmoshave të kryetrajnerit të Ballkanit, Ismet Munishi.
Ballkani importoi tri pikë të vlefshme në luftë për titullin e kampionit, ndërsa Dukagjini ka kohë që ka humbur shpresat për mbetjen në shoqërinë e më të mirëve.  

Në minutën e 24-të, korpulenti Blendi Baftiu shënon gol të bukur nga rreth 25 metra, 0:1. 

Në pjesën e dytë mysafirët shkatërruan me gola Dukagjinin, Në minutën e 47-të, Blend Baftiu nga penalltia shton epërsinë, 0:2. Ermal Krasniqi me dinakërinë shënon për 0:3 në minutën e 61-të. 

Blendi Baftiu realizon het-trik në minutën e 72-të, 0:4. Në minutën e 83-të, Arthur Magani shënon për 0:5 dhe në atë të 85-tën Granit Elezaj ngushton humbjen në 1:5. 

Pas 28 javësh në elitën e futbollit të Kosovës, Ballkani ngjitet në vend të tetë me 56 pikë dhe Dukagjini është në fund me 10 sosh. Ballkani vazhdon luftën e ashpër për titull.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat