Futet në histori - Bota Sot
Futet në histori

Futboll

Futet në histori

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 19:03
Futet në histori

Leiçester Siti fitoi pastër 3:0 kundër Kristal Palace duke konsoliduar vendin e tretë në rënditje. Golat u shënuan nga Ihanaço dhe dy herë Vardi.

Pikërisht kjo dopietë e Vardit ishte shumë e rëndësishme si për skuadrën ashtu edhe për sulmuesin. Vardi me këtë dy golësh ka arritur shifrën e 100 golave në Premier Ligë me Leiçesterin.

Pas përfundimit të takimit, skuadra e Leiçesterit uroi Vardin për arritjen e tij më një postim në rrjetet sociale ku shkruhet:

“Një tjetër shenjë e lënë nga i mrekullueshmi Vardi”. Vardi është lojtari i parë i Leiçester Sitit që arrin 100 gola në Premier Ligë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat