Benjamin Kololli supergol në Zvicër - Bota Sot
Benjamin Kololli supergol në Zvicër

Futboll

Benjamin Kololli supergol në Zvicër

Nga: Kemajl Goca Më: 4 korrik 2020 Në ora: 22:26
Benjamin Kololli supergol në Zvicër

Reprezentuesi i Kosovës, Benjamin Kololli, shënon supergol në Zvicër.  Zurich shënon fitore me rezultat 2:0 ndaj Servettes.

Kololli bëri paraqitje të mirë dhe e ndihmoi Zurich-un në fitoren e madhe.

Kololli shënon nga rreth 14-15 metra në pjesën e  epërme dhe për epërsinë 1:0.

 Në minutën e 51-të, Ruegg realizon për 2:0.

Futbollistët shqiptar Toni Domgjoni, Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli luajtën standardë për Zurich-un.

Kololli u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 65-të, ndërsa u zëvendësua në atë të 81-tën. Mirlind Kryeziu ka luajtur nga minuta e 81-të për Zurich-un. Pas 28 jave në kampionatin zviceran Zurich është në vend të pestë me 41 pikë sa ka edhe Servette një vend më lartë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat