Plani i Real Madridit për të shpëtuar 200 milionë euro - Bota Sot
Plani i Real Madridit për të shpëtuar 200 milionë euro

Futboll

Plani i Real Madridit për të shpëtuar 200 milionë euro

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 06:33
Zidane

Shumë klube po ndjejnë efektet financiare për shkak të koronavirusit.

Ka pasur vetëm pak transferime midis klubeve të mëdha të Evropës deri më tani, duke përfshirë Timo Werner, Leroy Sane dhe Achraf Hakimi , dhe asnjë prej tyre nuk ka kushtuar mbi 60 milion euro.

Real Madrid tashmë ka lëvizur për të gjeneruar disa fonde, duke shitur Javi Sanchez te Real Valladolid dhe Achraf te Inter.

Madrilenët presin që nënshkrimet të bëhen këtë verë, por realiteti është se klubi po kërkon të kursejë para.

Në fakt, bordi i Real Madridit po synon të kursejë gjithsej 200 milion euro këtë verë, me pjesën më të madhe të parave që vijnë nga shitjet e lojtarëve.

Gareth Bale, James Rodriguez, Brahim Diaz, Dani Ceballos dhe Mariano Diaz kanë më shumë të ngjarë të largohen duke pasur parasysh shanset e tyre të kufizuara për të luajtur në Estadio Santiago Bernabeu.

Të pesë lojtarët janë ose nuk kanë qenë në favor të Zinedine Zidane që kur francezi u kthye në klub, kështu që ata kanë mundësinë të largohen dhe të luajnë futboll diku tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat