Dortmund i vë ultimatum Man Utd për transferimin e Sancho

Futboll

Dortmund i vë ultimatum Man Utd për transferimin e Sancho

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 14:52
Sancho

Borussia Dortmund i ka dhënë Manchester United një afat kohor për të nënshkruar me Jadon Sancho ose anësori ka të ngjarë të mbetet në Gjermani sezonin e ardhshëm.

Djajtë e Kuq kanë qenë të lidhur shumë me Sancho gjatë vitit të kaluar pasi ai shkëlqeu me 20 gola dhe 18 asistime në të gjitha garat këtë term.

Raportet të shtunën pretenduan se një marrëveshje ishte rënë dakord ‘në parim’ midis Man Utd dhe Sancho, i cili do të bëjë që lojtari të fitojë 140 mijë funte fillimisht, duke u rritur përfundimisht në 200 mijë gjatë pesë viteve.

Sidoqoftë, tani duket se skuadra gjermane po nervozohet pasi ata i kanë vendosur klubit anglez datën përfundimtare për afatin për transferimin e Sancho.

Gazetari i Sport Bild, Christian Falk, pretendon se Dortmundi i ka dhënë Man Utd një ‘ultimatum’ dhe se ‘nëse United dëshiron të bëjë ofertë për Sancho, marrëveshja duhet të bëhet’ deri më 10 gusht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat