Klopp konfirmon largimin e parë nga Liverpooli - Bota Sot
Klopp konfirmon largimin e parë nga Liverpooli

Futboll

Klopp konfirmon largimin e parë nga Liverpooli

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 09:37
Jurgen Klopp

Jurgen Klopp e lavdëroi Adam Lallana si një “legjendë” të Liverpool pasi pranoi që mesfushori ka luajtur ndeshjen e tij të fundit për kampionët e Premierligës.

Lallana rinovoi kontratën në ‘Anfield’ për të përfunduar sezonin e zgjatur 2019/20, por do të largohet kur edicioni të përfundojë.

32-vjeçari nuk po aktivizohet pas rikthimit të futbollit për shkak që Klopp nuk dëshiron ta rrezikojë për t’iu përsëritur lëndimin, me të cilin lufton tash e sa kohë.

“Ademi është, oh Zoti im … është e qartë që Adami do të largohet nga klubi”, tha Klopp. “Nëse e dini më pyesni tani, më mungon tashmë gjithçka për të dhe ai është akoma këtu”.

“Ai është një lojtar i shquar, një nga lojtarët më me ndikim në cilësinë e stërvitjes që kam pasur në jetën time. Ai është një profesionist i jashtëzakonshëm”.

“Tani ne kemi një situatë të vështirë, unë e respektoj atë shumë. Gjithçka me Adamin është e renditur – ai është i aftë, ai po stërvitet, gjithçka është në rregull”.

“Por e ardhmja është e ardhmja e tij. Nëse kemi nevojë për ndihmën e tij në fushë, ne mund ta marrim atë. Ai është me ne dhe trajnon 100 përqind. Por nuk dua ta rrezikoj”, përfundoi gjermani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat