Ancelotti synon katër fitore - Bota Sot
Ancelotti synon katër fitore

Futboll

Ancelotti synon katër fitore

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 18:06
Ancelotti synon katër fitore

Carlo Ancelotti thotë se Evertoni duhet t’i fitojë 4 prej 5 ndeshjeve të mbetura në Premierligë për të shpresuar për një vend që dërgon në Ligën e Evropës në edicionin e ardhshëm.

Humbja 1:0 ndaj Tottenhamit të hënën ia zbehu shpresat Evertonit për daljë në Evropë dhe Ancelotti pranin se duhet të fitojnë së paku 4 ndeshje për ta ngushtuar epërsinë prej 8 pikëve nga gjashtëshja e parë.

“Ne ende e kemi një shans. Ne duhet të fitojmë ndeshjet.

Do të ishte shumë e rëndësishme t’i fitojmë 3 ndeshjet që i kemi në shtëpi dhe të fitojmë (jashtë) në Wolves apo në Sheffield United. Do të jetë e vështirë, por ne ende kemi një shans”, u shpreh Ancelotti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat