Në Çair zbarkon talenti i madh në futbollin turk? - Bota Sot
Në Çair zbarkon talenti i madh në futbollin turk?

Futboll

Në Çair zbarkon talenti i madh në futbollin turk?

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 13:50
Në Çair zbarkon talenti i madh në futbollin turk?

Në Çair zbarkon talenti i madh në futbollin turk?

Skuadra e FC Shkupi është në prag të transferimit të njërit ndër futbollistëve më të talentuar në Turqi, i cili ka shënuar disa paraqitje për kombëtaren e të rinjëve të Gallatasarajt dhe ka regjsitruar edhe 50 paraqitje për kombëtaren e Turqisë.

Bëhet fjalë për Firat Gyly, futbollisti që ka vetëm 19 vjetë dhe pas qëndrimit të shkurtër te skuadra e Çelikut nga Zenica, do të kalojë në radhët e skuadrës nga Çairit, në prag të aventurës evropiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat