Van Persie flet për Topin e Artë, përjashton dyshen Messi – Ronaldo - Bota Sot
Van Persie flet për Topin e Artë, përjashton dyshen Messi – Ronaldo

Futboll

Van Persie flet për Topin e Artë, përjashton dyshen Messi – Ronaldo

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 15:31
Van Persie flet për Topin e Artë, përjashton dyshen Messi – Ronaldo

Dominimi i Leo Messit dhe Cristiano Ronaldos po përfundon. Flasim për “Topin e Artë”, çmim të cilin e kanë fituar 11 herë në vitet e fundit (gjashtë herë ‘pleshti’ dhe pesë herë CR7).

Robin Van Persie është i bindur se sivjet do të kemi një fitues të ri.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ish-sulmuesi i njohur holandez zgjedh tre të preferuarit e tij, duke vendosur Robert Lewandowskin në krye si fituesin e ardhshëm.

Polaku i Bayern Munchen po luan një nga sezonet më të mira të karrierës dhe ka shënuar 51 gola në total.

Më pas renditen Kevin De Bruyne i Manchester City dhe Sadio Mane i Liverpool, të cilët kompletojnë podin e tre më të mirëve të vitit 2020.

Të dy kanë zhvilluar një sezon fantastik dhe janë ndër lojtarët më të rëndësishëm të skuadrave të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat