E turpshme, Vuçiq, ja për çka i shfrytëzon huliganët e futbollit - Bota Sot
E turpshme, Vuçiq, ja për çka i shfrytëzon huliganët e futbollit

Futboll

E turpshme, Vuçiq, ja për çka i shfrytëzon huliganët e futbollit

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 15:52
E turpshme, Aleksandar Vuçiq, ja për çka  shfrytëzon huliganët e futbollit

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është ndër presidentët e rrallë në botë që i përdor huliganët e futbollit si mbrojtje e afërt personale.

Serbia në ditët e fundit po përballet me protesta anti-COVID-19.

Qytetarët po vlerësojnë se masat anti-COVID për izolim janë të ashpra.

Mediat në Serbi kanë publikuar fotografi ku shihen huliganët afër presidencës në ruajtje të presidentit.

Çështjen në fjalë e ka trajtuar edhe publicisti Viktor Markoviç.

“Presidenti serb është ndër presidentit e rrallë në botë që i përdorë huliganët e futbollit si mbrojtje e afërt personale. Pamjet janë afër godinës së presidencës dhe huliganët janë fotografuar gjatë protestave anti-COVID-19, për shkak të masave parandaluese”, ka shkruar në rrjetin social “Twitter”, Viktor Markoviq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat