Milani nënshkruan kontratë bashkëpunimi me Jay Z - Bota Sot
Milani nënshkruan kontratë bashkëpunimi me Jay Z

Futboll

Milani nënshkruan kontratë bashkëpunimi me Jay Z

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 16:05
Milani nënshkruan kontratë bashkëpunimi me Jay Z

Ac Milan dhe reperi Jay Z kanë nënshkruar kontratë bashkëpunimi.

Skuadra italiane dhe kompania e reperit amerikan, "Roc Nation" kanë nënshkruar një marrëveshje 83 milionë euro.

Ata do të organizojnë eventin "Nga Milani me dashuri" dhe të gjitha të ardhurat do të shpërndahen për bamirësi.

Tani është konfirmuar që AC Milan dhe Roc Nation kanë formuar një partneritet – i cili ka premtuar se do "eksitojë dhe befasojë" tifozët e klubit italian.

CEO i Milanit, Ivan Gazidis është shprehur tejet i entuziazmuar me këtë partneritet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat